top of page

piktogram ÓM - mantra všech manter

January 01, 2020

Nákres s vysvětlivkami objasňuje jednotlivé křivky piktogramu ÓM. Skvělá pomůcka pro lepší pochopení piktogramu, jenž znázorňuje 4 stavy vědomí.

Dostupná je na webu rovněž video nahrávka s tématem pranavy ÓM. ZDE

Těla a obaly člověka

May 14, 2020

Každá lidská bytost je tvořena hrubohmotným , jemnohmotným a kauzálním tělem...

nově - Pozdrav slunci se slunečními mantrami a s koncentrací do čaker

May 14, 2020

Rišikéšský pozdrav slunci se slunečními mantrami včetně bídža manter tak, jak se mantry vyslovují. Zároň je znázorněna v každé pozici koncentrace.do čakry.

Pět Tibeťanů, cesta jak omládnout a cítit se lépe

February 02, 2017

Chcete se cítit lépe, rádi byste zlepšili vaši fyzickou sílu, obratnost a duševní schopnosti? Pak vyzkoušejte na čas a prostor nenáročné cvičení , známé jako Pět Tibeťanů. Pravidelné cvičení omlazuje, pomáhá od svalového napětí a stresu, zlepšuje dýchání a celkové zdraví.

Orgánová harmonizační sestava

July 02, 2017

Cvičením těchto cviků uvolňujeme energetické dráhy tak, aby v nich plynule proudila energie, nedocházelo k energetickým blokům, a tím dále i k problémům jednotlivých orgánů ležících na těchto energetických drahách. Pravidelným cvičením předcházíme únavě a nemocím. Každá energetická dráha ovlivňuje i pohybovou soustavu, která se nachází v blízkosti dané dráhy. 

Léčebná pasta na chronický zánět mandlí a hrtanu

February 02, 2017

V ajurvédě je hrtan nazýván Saptapatha, tj. náměstí, do kterého ústí sedm ulic. Těmi ulicemi jsou dva nosní otvory, chřtán, průdušnice, dvě Eustachovy trubice a ústa. Hrtan je hlídán mandlemi. Ty stojí jako stráž mezi dvěma pilíři. Mandle jsou často infikovány. Léčebnou pastou je můžeme uzdravit.

E-book Zdravá záda - 5 cenných rad

October 31, 2017

Snad každý z nás během svého života zaznamená nějaký diskomfort v oblasti zad či přímo bolest. Možná z počátku signálům těla nevěnujeme příliš mnoho pozornosti, avšak jakmile se bolest hlásí tím otravným urputným způsobem, naši pozornost bolest jistě plně zaměstná.Bolest zad bývá životní realitou mnoha lidí. Existují však aktivní přístupy k sobě samému/k sobě samé a prvním krokem může být pár zásad, které významně ovlivní náš komfort nejen v zádech, ale celého těla a psychiky. V e-booku vám předkládáme první zásady ke zdravým zádům a životní pohodě, jehož podmínkou pružná záda a páteř bezesporu jsou.

Čakrová sestava

October 01, 2017

Inspirativní sestava pro podporu a ovlivnění našich energetických center - čaker. Tato sestava je jednou z mnoha možností, jak ovlivnit své čakry.

Očista tlustého střeva - klystýr

September 30, 2017

Důležitou součástí jógové praxe jsou očistné techniky těla a mysli. Zvláště ve světě konzumní společnosti s nadbytkem chemicky upravovaných potravin, přejídání se a konzumace nevhodné stravy jsou očistné techniky extrémně důležitou součástí každodenního života. Z jednou ze základních očist je očista tlustého střeva pomocí irigátoru, tedy nám známý klystýr. Počáteční obavy z nepříjemného pocitu brzy vystřídá úžasný pocit lehkosti a vnitřní čistoty. Jde o jednoduchou metodu, kterou zvládne dospělý člověk bez asistence.

Jsme začervení

October 31, 2017

Odčervujeme své domácí mazlíčky, ale sami nepomyslíme na své nevítané nájemníky. V moderním světě jsme podlehli jakési iluzi, že nemůžeme mít parazity. Ale jejich vajíčka se do nás dostanou naprosto triviálně, např. svačinkou odloženou na místě, kde jsou okem nezachytitelná vajíčka (např. motolice). Máme-li psa, kočku a ti měli nějakého parazita, je velmi pravděpodobné, že jej máme také…Nikdo jim neuteče 

Očista kloubů

October 31, 2017

Na obrázku je jogín, kterému klouby slouží velmi dobře. Chceme-li se alespoň přiblížit ohebnosti a pohyblivosti kloubů jogína, a přitom zachovat jejich zdraví, je třeba se o své klouby starat. Kúra z odvaru bobkového listu odplavuje z kloubů nahromaděné soli. Aby soli nezplanily střevo, nejprve vyčištěme střevo klystýrem.

Please reload

bottom of page