top of page

Indickým dětem z Váránasí

trpící následkem karantény

Milí přátelé,

během návštěvy indického Váránasí jsem měli tu čest se seznámit s Češkou Katkou z Frýdku-Místku (tedy žena pocházející z naší lokality), jež trvale žije v Indii, kde ve starobylém městě Váránasí založila za pomoci indického přítele oficiální školu pro ty nejchudší děti Sunshine Education Society. Dává jim tak šanci na větší soběstačnost, schopnost rozhodování a pracovní uplatnění.

 

Stahuj o Katce

facebook icon.png
katka z varanasi.jpg

Katka píše: Pomozte rodinám dětí z naší školy!

 

 "Už šestým rokem vedu kreativní školu Sunshine Education Society pro chudé děti ve Váránasí. Kamarádka Eva s dalšími lidmi z ČR během zimy naši školu navštívili a dovezli nám obrovské množství školních pomůcek, spoustu radosti a tance. 

Od března však kvůli Covidu jsou všechny školy v Indii zavřené a karanténní opatření znemožňují tamním obyvatelům se pořádně živit. Tito lidé žijí ze dne na den, co utrží za práci během dne, tím obživí na den svou rodinu. Většinou pracují i děti. Situace se zatím výrazně nezlepšuje a zrovna Váránasí trpí velkou nouzí. Toto starobylé město a její obyvatelé žijí převážně z turistů, jenže ti teď mnoho měsíců v Indii nejsou. Město se ze dne na den ocitlo ve stavu nulovým finančních příjmů a to i díky dlouhodobému zákazu vycházení.

Dokonce rodiny dětí, které vždy měly na nájem a na jídlo a jejich kluci chodili na brigády, nyní dluží za nájmy.

Spousty hotelů a obchodů jsou uzavřeny, a i když se zákaz vycházení pomalu uvolňuje, měsíce obyvatele byli doslova "na holičkách".

Rozhodla jsem se dětem a jejich rodinám pomoci na dálku. Vyrábím náramky a jiné šperky z indických elementů jako jsou rudraksha, a  polodrahokamy. Koupí náramku dáváte celou finanční čásku na konkrétní dítě a rodinu. Fotografie dítěte u každého náramku vám představí konkrétní obdarované dítě. Brzy na stránkách školy zveřejníme rovněž fotografie rodičů, a tak budete mít možnost i vy se radovat spolu s nimi za jejich záchranu.

Moc vám všem děkujeme za pomoc!

Srdečně Katka a děti ze Sunshine Education Society!"

náramky2.jpg

Náramky lze zakoupit ve Frenštátě, kontaktujte nás

Máme jedinečnou příležitost ze srdce s dobrým úmyslem dlouhodobě pomáhat bližnímu a tak také v praxi zažít cestu bhakti – cestu lásky, oddanosti, soucitu a taktéž cestu karma jógy, tedy cestu konání v němž můžeme rozpustit své malé já, rozplynout se v dávání a tak dojít k poznání, že ono konání má kořeny mnohem dál, nežli v nás.

 

Osvěcujeme-li  jeden malý milý život, osviťujeme i své žití. Pomáhejme si navzájem!

Představujeme vám děti z Váránasí

bottom of page