top of page
Green Farm

Týdenní výcvik vyšších technik jógy a meditační techniky vipassany v krásné přírodě ČR
nedaleko Telče na statku
U Posádů

Týden intenzivní praxe meditační techniky vippasany a vyšších technik jógy

 

18. 8. - 25. 8. 2024

Lenka foto.jpg
portrétovka na web.jpg

V klidném zázemí statku na okraji malé vesničky Olší v rozjímání a utišeném prostředí naleznete ideální podmínky k vlastnímu rozvoji koncentrace, utišení mysli a schopnosti meditace. S respektem k celému programu, prosíme, účastníky o zachovávání klidného ztišeného společného prostoru a o snahu ztišovat i svůj vlastní niterný mikrokosmos zbytečným nerozptylováním se atrakcemi vnějšího prostředí.

Program

Zajišťuje Eva Berkana a Lenka Lukáčová.

Eva vyučuje praxi jógy
včetně vyšších technik jógy. Kromě rozcviček a mystéria ásan, praxe bude obsahovat smysluplnou pránájámu, základní praxi pročištění čaker, koncentrační a meditační techniky a některé očistné techniky. 2x - 3x denně.

Lenka vyučuje meditační techniku vipassanu

a to 3x denně. Vipassana je meditace "vhledu", tedy rozvíjí schopnost "vidět věci tak, jak skutečně jsou". Je jednou z nejstarších indických meditačních technik. V Indii byla vyučována před více než 2500 lety jako univerzální lék na lidské utrpení; učí umění žít. Tato mditační praxe je pro každého a nemá náboženský charakter. I když nemáte žádnou zkušenost s jakoukoliv meditací nebo máte pocit, že se vám meditace nedaří, můžete se vipassany účastnit. Právě tato meditační praxe vám pomůže krok za krokem rozvinout vlastní schopnost koncentrace a meditace.

Ubytování
Statek U Posádů poskytuje komfortní ubytování a místa pro nerušenou praxi jógy a meditací. Nedaleký kopeček s vyhlídkou bude ideálním ranním místem pro rozcvičku a přípravu těla a dechu, potažmo prány pro praxi meditací. Apartmány mají ložnici s lůžky pro 2 osoby a obývací pokoj pro 1 až 2 osoby (prioritně budeme obsazovat pouze jednou osobou). Součástí apartmánů je sociální zařízení.

Strava:

Plná penze - vegetariánská kuchyně - vaří kuchař Jarda z Jižní Moravy, veselý a milý společník. Strava bude odlehčená, dobře stravitelná, nápoje k dispozici po celý den (čaj, voda). Potřebujete-li nějakou dietu, v přihlášce vyplňte (bez lepku, no lactose apod.).

Technické zázemí

zajišťuje Ivo Berkana jako neodmyslitelný a stálý a nepostradatelný manžel a láska Evina.

Cena

12 500 Kč

v ceně:

  • plná penze

  • ubytování

  • intenzivní výuka jógy a vipassany

V ceně není doprava na místo a zpět.

Vhodnost programu:

Týdenního retreatu se může účastnit každá dospělá osoba (mládež na dotaz). Avšak osoby s psychickým onemocněním (léčba deprese, antidepresiva, stavy úzkostí aj.) nelze na týdenní retreat přijmout z důvodu nevhodnosti programu vzhledem k onemocnění či obtížím. 

Retreatu se mohou zúčastnit i začátečníci, kteří neumějí meditovat. Meditační technika vipassana je právě takový systém, který člověka pomalými kroky postupně do stavu meditace vede.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat! info@berkana.cz, 603 793 595.

Závazná přihláška na týdenní retrerat

Svou přihláškou akceptujete následující podmínky účasti retreatu:

  • zákaz alkoholických nápojů včetně piva a vína (i mimo ubytování) 

  • zákaz kouření (i mimo ubytování) 

  • zákaz jakýchkoliv omamných látek (i mimo ubytování) 

  • sexuální abstinence po dobu retreatu 

  • ve společných prostorech ztlumený hlas, zachovávání tiššího prostředí

  • podmínky storno

  • platba zálohy ve výši 5000 Kč do 7 dní od podání přihlášky

pozn.: Zákaz alkoholu, kouření a vynechání sexuálních aktivit přispívá k hlubší koncentraci, nastolení vnitřního klidu a míru.

PŘIHLÁŠKA VIPASSANA 2024

Přihláška

Děkujeme!

Podmínky storno 100% zálohy nebo celé platby vracíme do 31. 5. 2024 nebo kdykoliv bude-li náhradník. 50% zálohy nebo celé platby navracíme do 30. 6. 2024 nebo kdykoliv bude-li náhradník. V měsíci červenec a srpen 2024 nevracíme žádnou úhradu (ať již zálohu či platbu v plné výši). Bude-li náhradník, vracíme platbu v plné výši. Vyplněním přihlášky souhlasíte s podmínkami storno.

Vyplněním přihlášky a platbou zálohy souhlasíte s podmínkami retreatu a s podmínkami storno.

Po vyplnění přihlášky obdržíte mailem platební údaje.

Těšíme se na vás,

Eva, Lenka, Jarda, Ivo

bottom of page