top of page
Green Farm

Uvnitřňující praxe vyšších jógy a meditační techniky vipassany v krásné podzimní přírodě ČR

Intenzivní praxe meditační techniky vippasany a vyšších technik jógy

 

25. 10. - 30. 10. 2024

Lenka foto.jpg
portrétovka na web.jpg

Namasté zájemci o hlubší poznávání sebe sama,

již opouštíme od organizování dovolených s jógou, kde hlavním programem je dovolenkování a jóga je příjemným, avšak pouhým doplňkem dovolené. Naším záměrem je zájemcům o hlubší poznávání sebe sama, o hlubší pročišťování a uzdravování, zprostředkovat intenzivní praxi jógy a meditační techniky vipassany. Přesto nejde o asketický pobyt s nařízeným tichem a straněním se dalších účastníků.

Program

Zajišťuje Eva Berkana a Lenka Lukáčová.

Nacházíme zlatou střední cestu, kdy opouštíme od přílišné přísnosti, jakých se na meditačních pobytech dostává a od přílišné rozptýlenosti, která nastává na dovolených. Nabízíme vám pobyt s programem smysluplné praxe jógy zahrnující ranní rozvičky a praxi ásan, pránájámy a některých očist, přes den praxi koncentračních a tvůrčích (praxe mantra džapy s málou, tampurou, zápis mantry do jantry, tvorba jantry),  zpěvy manter, pročišťování ajna a anahata čakry, relaxace za zvuku tibetských mís, zvonkoher a tampury. Úžasnou praxí je Om chanting s tampurou. Technika vipassana bude vyučována postupnými kroky tak, aby se u účastníků rozvíjela soustředěná pozornost a nakonec se objevila radost z vnitřního prožitku ticha a skutečného pokoje. O každého účastníka bude individuálně postaráno, praxe bude modifikována a upravena dle vašich možností a eventuelních zdravotních či psychických obtížích. Zárukou erudovaného a zodpovědného přístupu jsou odborně vzdělané učitelky jógy a vipassany s mnohaletou osobní praxí (saddhanou). Praxe vyučujících sahá mnohem dále, nežli za praxi ásan. Zároveň učitelka Eva je vysokoškolsky vzdělaný zdravotník s praxí v medicíně.

V klidném zázemí v rozjímání a utišeném prostředí naleznete ideální podmínky k vlastnímu rozvoji koncentrace, utišení mysli a schopnosti meditace. Praxe jógy zahrnuje nejen ranní protažení a rozdýchání, ale techniky "vyšší jógy", kdy si užijete tvůrčí procesy tvorby mandaly, mantra džapu (opakování mantry s málou), techniky pránájámy a úžasné techniky otevírající srdce.

Eva vyučuje praxi jógy
včetně vyšších technik jógy. Kromě rozcviček a mystéria ásan, praxe bude obsahovat smysluplnou pránájámu, základní praxi pročištění čaker, koncentrační a meditační techniky a některé očistné techniky. 2x - 3x denně.

Lenka vyučuje meditační techniku vipassanu

a to 3x denně. Vipassana je meditace "vhledu", tedy rozvíjí schopnost "vidět věci tak, jak skutečně jsou". Je jednou z nejstarších indických meditačních technik. V Indii byla vyučována před více než 2500 lety jako univerzální lék na lidské utrpení; učí umění žít. Tato mditační praxe je pro každého a nemá náboženský charakter. I když nemáte žádnou zkušenost s jakoukoliv meditací nebo máte pocit, že se vám meditace nedaří, můžete se vipassany účastnit. Právě tato meditační praxe vám pomůže krok za krokem rozvinout vlastní schopnost koncentrace a meditace.

Ubytování
je nyní v jednání...brzy vás informujeme

Strava:

Plná penze - vegetariánská kuchyně - vaří kuchař Jarda z Jižní Moravy, veselý a milý společník. Strava bude odlehčená, dobře stravitelná, nápoje k dispozici po celý den (čaj, voda). Potřebujete-li nějakou dietu, v přihlášce vyplňte (bez lepku, no lactose apod.).

Technické zázemí

zajišťuje Ivo Berkana jako neodmyslitelný a stálý a nepostradatelný manžel a láska Evina.

Cena

již brzy dle ceny ubytování Kč

v ceně:

  • plná penze

  • ubytování

  • intenzivní výuka jógy a vipassany

V ceně není doprava na místo a zpět.

Vhodnost programu:

Intenzivního retreatu se může účastnit každá dospělá osoba (mládež na dotaz). V případě psychických obtíží nás, innformujte o těchto potížích a jejich povaze, abychom program "ušili" na míru a byl pro vás nejen neškodný, ale léčebný.

Retreatu se mohou zúčastnit i začátečníci, kteří neumějí meditovat. Meditační technika vipassana je právě takový systém, který člověka pomalými kroky postupně do stavu meditace vede.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat! info@berkana.cz, 603 793 595.

Závazná přihláška na retrerat

Svou přihláškou akceptujete následující podmínky účasti retreatu:

  • zákaz alkoholických nápojů včetně piva a vína (i mimo ubytování) 

  • zákaz kouření (i mimo ubytování) 

  • zákaz jakýchkoliv omamných látek (i mimo ubytování) 

  • podmínky storno

  • platba zálohy ve výši 5000 Kč do 7 dní od podání přihlášky

PŘIHLÁŠKA VIPASSANA 2024

Přihláška

Děkujeme!

Podmínky storno 100% zálohy nebo celé platby vracíme do 31. 5. 2024 nebo kdykoliv bude-li náhradník. 50% zálohy nebo celé platby navracíme do 30. 6. 2024 nebo kdykoliv bude-li náhradník. V měsíci červenec a srpen 2024 nevracíme žádnou úhradu (ať již zálohu či platbu v plné výši). Bude-li náhradník, vracíme platbu v plné výši. Vyplněním přihlášky souhlasíte s podmínkami storno.

Vyplněním přihlášky a platbou zálohy souhlasíte s podmínkami retreatu a s podmínkami storno.

Po vyplnění přihlášky obdržíte mailem platební údaje.

Těšíme se na vás,

Eva, Lenka, Jarda, Ivo

bottom of page