top of page
MAntra projekt pro web.jpg

MANTRA JÓGA

Vážení přátelé,

Zpíváme mantry, které doprovázíme hudbou na hudební nástroje a praktikujeme OM CHANTING.

Scházíme se nepravidleně po jogovnách a rodinných domcích nejčastěji ve Frenštátě p. R., v Třinci a okolí, ale i v Orlové a Ostravě.

Chcete-li se zúčastnit, jste srdečně vítáni, neváhejte se k nám přidat.

Stačí se nám OZVAT!

harmonium.png

Mantra japa 108x gayatri mantra - mantruj s námi

Mantra - myšlenka vyjádřena slovy, posvátný zvuk.

 

Mantra neboli „pravdivá slova“ jsou většinou úryvky posvátných textů (Upanišady, Védy) nebo mají zvukovou hodnotu jako semenné mantry hrúm, phat…jejich recitací, zpěvem či niterným opakováním dochází k očištění mysli od turbulentních myšlenek, k zástavě mysli a nakonec k vysvobození.

 

Mantrou můžeme zlepšovat své zdraví, přitahovat si hojnost všeho dobrého, osvobozovat se od negativních myšlenek a emocí, ovšem zaníceným opakováním mantry v řádu tisíců opakování denně může dojít k osvobození. Zvláště pronášením mantry vyjadřující absolutního Boha, dochází povznesení vědomí praktikanta; jeho vědomí se samo stane mantrou.

Praxí recitace či zpěvu manter praktikujeme cestu karmayogy, tedy altruistické pomoci a službě druhým a často bhaktiyogy, cestě oddanosti a lásky k absolutnímu Bohu, božství, absolutnu, Pravdě...

Mantra projekt je cyklus společné praxe zpěvů či pronášení manter. Společným zpěvem prolínajících se hlasů zúčastněných lze zažít pocit krásy, nádherných zvuků a souzvuků, pocitu sounáležitosti a jedinečné společné síly. Zážitek, který pozvedne na mnoho dní.

Vstupné dobrovolné na pokrytá energií studia. kde kírtan probíhá. Nadbytek vstupného bude věnován na podporu potřebných, pro které v současné chvíli pořádáme sbírky.

bottom of page