Náprava a rozvoj dechu u dětí i dospělých

 

Vážení přátelé,

 

vždy čekám, jaké téma ke mně přijde a co bych měla rozvinout a pro tento čas mi přišlo zajímavé a důležité téma zdravého a kvalitního dechu.

 

Dospívám k informaci, že je třeba položit základy plně rozvinutému kvalitnímu dechu, který není omezen jak v nádechu či ve výdechu a má pozornost se obrací nejen k dětem, ale i k dospělým.

 

Mnozí učenci, mistři jógy, jógoví terapeuté vyslovili myšlenku, že za každým chronickým onemocněním někde na počátku stojí a stále tuto nemoc doprovází nekvalitní plytký krátký a tedy povrchní dech. Díky nedostatečnému výdechu se tělo zakyseluje a kyselé prostředí je podhoubím pro ty nejtěžší onemocnění. Výdech je vždy zkrácen, pokud jsme ve stresu. Naproti tomu nádech nemůže být dostatečný, pakliže jsme se ve výdechu dostatečně nevyprázdnili. Buňky těla jsou pak ošizeny o tolik potřebný kyslí, ale také pránu – životodárnou energii, tvůrčí sílu, která vše oživuje.

 

Dovolte mi tedy, vás pozvat na tří-hodinový seminář Náprava a rozvoj dechu u dětí i dospělých, ve kterém dostanete teoretický základ a zejména praktické cvičení pro rozvoj dechu a nápravu nekvalitního dechu. Účastníci obdrží tištěný manuál s jasným návodem na základní praxi pro rozvoj dechu. Prakticky nacvičíme sestavy podporující dech a některá další cvičení související s dechem. Také si ukážeme a vyzkoušíme pomůcky, kterých lze při těchto cvičení využít hravou formou pro naše nejmenší, použijeme pomůcky také pro dospělé, abychom i těm nejméně pohyblivým mohli nabídnout cvičení dechu. Seminář probíhá v duchu tělesného cvičení, nebudeme pouze pracovat s dechem jako takovým, ale s celým tělem!

 

Podotýkám, že seminář vhodně doplňuje již dříve proběhlé workshopy dětské jógy a je zajímavým profesním doplněním pro fyzioterapeuty, učitelé mateřských škol a učitele dětské jógy či terapeutické jógy.

 

Těším se na viděnou a přeji zejména shanti – mír.

 

 

Subham astu sarvadžagatam!

Šťastny, ať jsou všechny bytosti!

Eva Berkana

 

Přihláška:

vyplňte, prosím, níže formulář.

 

Cena: 


300,- Kč. Po vyplnění přihlášky a zaslání platby předem na účet Vám je místo na workshopu drženo.

 

Platbu poukažte, prosím, na účet:

 

165267811/0600

  • var. symbol:  vaše rodné číslo před lomítkem

  • v textu uveďte své jméno a text: "seminar o dechu"

 

Organizační info:

 

 

Kdy:

Seminář probíhá a využívá den svátku, tedy 17.11., což je čtvrtek, a to dopoledne od 9 hod do 12 hod. v centru Berkana. 

Kde:

Centrum Berkana, Frýdek-Místek, ul. Politických obětí 117